جراحی پلک

با یک جراحی ساده سال ها جوان تر شوید

 افزایش سن باعث تغییراتی در پوست بدن می شود یکی از نقاطی که نخستین تغییرات را بروز میدهد پوست پلک هاست. به علت نازک بودن پوست. پلک ها با افزایش سن چروک ها و خطوط عمیقی در آنها شکل می گیرد و پلک ها افتادگی پیدا می کنند. این امر ظاهر فرد را پیرتر خسته تر و غمگین نشان میدهد. بلفاروپلاستی یا جراحی پلک عمل جراحی ساده و موثری است که با اصلاح اختلالات فوق در پلک فوقانی تحتانی یا هر دو ظاهری جوان تر به فرد می بخشد. به اعتقاد بسیاری از جراحان این عمل بیش از سایر اعمال جراحی زیبایی ظاهر شخص را بهبود می دهد. در ادامه دکتر مهرشاد مهاجر متخصص جراحی (پلاستیک و ترمیمی) و لیپوماتیک از چزئیات این عمل جراحی زیبایی به طور کامل سخن میگوید.

 

روش جراحی پلک

گونه است؟

این عمل تحت بی حسی موضعی و گاهی همراه با تزریق آرام بخش انجام می شود. این عمل بدون درد بوده و معمولا کمتر از یک ساعت طول می کشد. گاهی از لیزر برای برداشتن پوست استفاده می شود که این کار منجر به کاهش تورم و کبودی بعد از عمل می شود. عمل جراحی به صورت سرپایی بوده و بیمار بعد از عمل مرخص می شود.

 

مراقبت های بعد از عمل جراحی زیبایی پلک چگونه است؟

بلافاصله بعد از کمپرس سرد استفاده می شود که تا 24 ساعت باید ادامه یابد. بیمار بعد از عمل کارهای معمول خود را می تواند انجام دهد اما تا 3 هفته باید از فعالیت های سنگین بدنی اجتناب کند. بخیه ها یک هفته بعد از عمل کشیده می شوند. دارو ها شامل آنتی بیوتیک و مسکن و پماد های چشمی در هفته اول هستند.

 

 

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای عمل جراحی زیبایی پلک هستند؟

افرادی که دچار مشکلات زیر هستند کاندیدای بسیار مناسبی برای عمل زیبایی هستند.

- تورم زیر چشم

- پوست شل و آویزان که باعث چین و چروک در پلک فوقانی شده است

- چربی اضافه در پلک فوقانی

- پوست اضافه و چین و چروک در پلک تحتانی

مجموعه تغییرات فوق باعث می شوند چهره فرد سالخورده و خسته به نظر برسد به علاوه در صورتی که این حالات شدید باشد بر عملکرد بینایی فرد نیز تاثیر می گذارد

Go to top